1999-es Családünnep

A Szigetmonostori Római Katolikus Egyházközség és a MONOSTOR-CSALÁDEGYESÜLET már az előző esztendőben és idén is Nagyboldogasszony ünnepére szervezte ezt a mindenki felé nyitott lelki és kulturális családi napot, ünnepet a plébánia barokk épületében és annak környékén.
Talán többen kérdeznék, hogy miért pont augusztus 15-én?
Egyrészt azért, mert Nagyboldogasszony ünnepe az a nap, amelyen az Egyház hálát ad az Úrnak azért, mert az Örök Ige megtestesülésével, az Istenember Jézus Krisztus élete által megmentette a családi életet. Szeplőtelen Szűz Édesanyja mennybevételével pedig örökre hitelesítette a házasság, a családi élet üdvösségre vezető szerepét.
Másrészt azért, mert 1038-ban e napon történt, hogy az utód nélkül maradt első királyunk Szent István, halála előtt látva a széthullás szélére sodródott népét: "Árpád családját", élete utolsó leheletével, testamentumként koronáját és vele országát Szűz Máriának ajánlotta föl. Hitte és tudta, hogy a család szíve mindig az édesanya, aki nélkül létre sem jön, meg sem marad a család, és ha a magyarságnak is lesz ilyen "szív-anyja", akkor lesz reménye is, hogy családként megmarad.
Harmadrészt azért, mert számunkra is ünnep, szent nap lesz, ha a mai napon itt is történik valami, ami családjainkat megerősíti hivatásukban. Ezért is hívunk mindenkit programjainkra, főleg családostul, és egyben figyelmükbe ajánljuk e nap minden műsorát, eseményét, amelyekben a közös játékkal, a közös alkotással arra is szeretnénk mintát adni, amit a családok otthon is folytathatnak.
Egyben szeretnénk fölkelteni a figyelmet a maga nemében is ritkaság számba menő, de az utóbbi évtizedekben egyre inkább elhanyagolt plébániai épület sorsa iránt is.

" Együtt jónak is könnyebb lenni ..."
Monostori CSALÁDÜNNEP
1999. július 31-től augusztus 15-ig

Helyszín: Szigetmonostor, a barokk plébániaépület és udvara

AZ EGYESÜLET
Egyesületünk fiatal katolikus családok részvételével 1997 októberében alakult. Megérintette a szívünket, hogy a világ tele van feszültséggel, szakadással, szívtelenséggel, mégpedig azért, mert sok ember többnyire nem a családban válhat felnőtté, érett személyiségű emberré, mivel betegek a családok, minthogy a mindennapok épp a családok "szívét", az édesanyát szakítják ki leginkább a család kebléből.
Ezért kívánjuk családjaink lelki, erkölcsi és szellemi megújulását azzal előmozdítani, hogy szeretnénk segíteni a családok benső békéjének, szeretet-közösségének megerősödését, a családok együttműködését, családközösségek szerveződését.
Terveink szerint ennek a fizikai hátteréül a szigetmonostori plébánia barokk épületében valósulna meg egy katolikus lelki, szellemi kulturális családközpont, amely teret adna a családok egymásra találásának.

Monostori CSALÁDÜNNEP rendezvényei:

JÚLIUS 31. 18 óra
A ROSA "MARIA MYSTICA" kiállítás megnyitója: este 18 órakor.
A megnyitón a LÉVAI-CONSORT kamara-zenekar ad vidám, komolyzenei koncertet.
"A kiállítás illusztrálni szeretné, hogy a Mária tisztelet értékes hagyomány Magyarországon: Mária a nehéz időkben elődeinknek mentsvár és megmentő volt, most is fordulhatunk segítségért hozzá... "
A kiállítás augusztus 15-ig mindennap nyitva tart, délután 15 órától 19 óráig

AUGUSZTUS 14. 18 óra
CSALÁDÜNNEP ELŐESTI KONCERT
A közös helybeli ifjú zenészpalánták és az ALBERT SCHWEITZER KAMARAEGYÜTTES közös esti koncertje.
Az ünnep előestéjén beköszöntő szép gondolatok a családról.

AUGUSZTUS 15. 10-22 óra
egésznapos CSALÁDÜNNEP
10:00 SZENTMISE, előtte énekek, bevezető gondolatok az ünnep céljáról...
11:30 MÁRIÁS PÉTER GITÁROS EGYÜTTES könnyűzenei koncertje